Kahraman Tazeoğlu – Ayrılık (Nilgün Bodurun Yanlışlıktan Değil Yalnızlıktan Kitabından)

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:37

Kahraman Tazeoğlu’nun, Nilgün Bodur’un “Yanlışlıktan Değil Yalnızlıktan” adlı kitabından seslendirdiği #Ayrılık yayında!

Abone Olmak için: https://goo.gl/BcN47H

https://www.instagram.com/kahramantaz…
https://www.facebook.com/kahramantaze…
https://twitter.com/ktazeoglu
https://www.soundhorus.com/

#NilgünBodur’un yeni kitabı “Yanlışlıktan Değil Yalnızlıktan” hakkında;

Aslında iki kişi birlikte vazgeçmez birbirini sevmekten. Biri vazgeçer, diğeri ise karara saygı duyar. Gururlu biriyse, kararı onaylamış gibi yapar. Aşkı gururundan büyükse, bağırır, çırpınır, ağlar. Bazen de terk etmez, terk etmek isteyen. O sorumluluğu alamaz. Onun yerine karşısındakini yorar. Gitmek istediğini söyleyerek değil, söylemeyerek. Acının en kötü halidir bu. Ne olduğunu bilememek. Ortada söylenen bir söz yoktur ama o sessizlik var ya o sessizlik, en büyük terk edişten daha etkili olur. Hatta âşıklar yan yanayken biter çoğu ilişkiler. Elini tuttuğunun çok uzakta olduğunu anladığında yok olur aslında sevdaya dair tüm hayaller. Her ne olursa olsun, sonunda bitmesi gereken ilişki biter ve taraflar “Ayrıldık!” der. Oysaki “ayrılık” birlikte yapılan ve sonuçlarına birlikte katlanılan bir eylem değildir. Biri mutlaka diğerinden daha fazla acı çekecektir. Birlikte karar vermişçesine “Ayrıldık!” demek, birinin gidişinin, diğerinin ise kalışının yükünü hafifletecektir. Biri onursuz, diğeri de mutsuz görünmeyecektir.

Müzik: Pamir Numanoğlu

—————————————————————————————

#KahramanTazeoğlu kimdir?

10 Ağustos 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Tahsil hayatını İstanbul’da tamamladı. 80’li yılların sonuna doğru şiir yazmaya ve yazdıklarını bir defterde toplamaya başladı. İlk yaşadığı aşk deneyimi ve bunda yaşadığı hüsran önce şiir, sonra aşk romanları yazmasına vesile oldu. 1993 yılında Radyoculuk yapmak üzere mikrofon başına geçti. Yerel, Bölgesel ve Ulusal Radyolarda program yapımcılığı ve sunuculuğu, şiir programı, haber spikerliği ve Program Yönetmenliği yaptı.

2001 yılında ilk eseri olan ”Seni İçimden Terk Ediyorum” adlı şiir kitabını yazdı. Şiirle başladığı edebiyat yolculuğu, roman, deneme, hikâye ve çocuk kitaplarıyla devam etti. Başta üniversiteler olmak üzere pek çok kurum ve kuruluştan “Yılın Yazarı”, “Yılın Şairi”, “Yılın Radyocusu” gibi ödüller aldı.2003 yılında kısa adı ÜNKEP olan “Üniversiteler Arası Kültür Edebiyat Platformu’nu kurdu. Kısa bir sürede yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplam 72 Üniversiteyi aynı çatı altında topladı.

Bilgi & İletişim: [email protected]

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın