Kahraman Tazeoğlu & Ali Haydar Timisi – Emeğimsin (Official Video) #Yara

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:21

Sevda öyküleri ve aşk şarkılarının iki usta ismi Kahraman Tazeoğlu ve Ali Haydar Timisi’nin #YARA adlı albümlerinden Emeğimsin adlı şarkı yayında!

© 2019 – Sound Horus – Tüm Hakları Saklıdır. All Rights Reserved.

Albümü #AppleMusic’ten dinlemek için; https://apple.co/2ZtPSmW
Albümü #Spotify’dan dinlemek için; https://spoti.fi/2Gz2FNu

Kanala abone olun; https://goo.gl/BcN47H

#Emeğimsin Şarkı Sözü:

Ne zaman yağmur yağsa bu şehre
Toprağın kokusu işler içime
Seni ben canımın içine saklarım
O yasak adını yüreğe saplarım

Gözümün bebeğisin
Bedenim yüreğimsin
Sevmeler emek ister
Sen benim emeğimsin

Ne zaman gözyaşın yağsa yüzüne
Güneşin nefesi değse sesine
Seni ben canımın içine saklarım
O yasak adını yüreğe saplarım

Gözümün bebeğisin
Bedenim yüreğimsin
Sevmeler emek ister
Sen benim emeğimsin

Söz- Müzik: Ali Haydar Timisi
Şiir: Ali Haydar Timisi

https://twitter.com/ktazeoglu
https://www.instagram.com/kahramantaz…
https://www.instagram.com/alihaydarti…
www.soundhorus.com

Bilgi & İletişim: [email protected]

—————————————————————————————
#KahramanTazeoğlu Kimdir?

10 Ağustos 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Tahsil hayatını İstanbul’da tamamladı. 80’li yılların sonuna doğru şiir yazmaya ve yazdıklarını bir defterde toplamaya başladı. İlk yaşadığı aşk deneyimi ve bunda yaşadığı hüsran önce şiir, sonra aşk romanları yazmasına vesile oldu. 1993 yılında Radyoculuk yapmak üzere mikrofon başına geçti. Yerel, Bölgesel ve Ulusal Radyolarda program yapımcılığı ve sunuculuğu, şiir programı, haber spikerliği ve Program Yönetmenliği yaptı.

2001 yılında ilk eseri olan ”Seni İçimden Terk Ediyorum” adlı şiir kitabını yazdı. Şiirle başladığı edebiyat yolculuğu, roman, deneme, hikâye ve çocuk kitaplarıyla devam etti. Başta üniversiteler olmak üzere pek çok kurum ve kuruluştan “Yılın Yazarı”, “Yılın Şairi”, “Yılın Radyocusu” gibi ödüller aldı.2003 yılında kısa adı ÜNKEP olan “Üniversiteler Arası Kültür Edebiyat Platformu’nu kurdu. Kısa bir sürede yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplam 72 Üniversiteyi aynı çatı altında topladı.

#AliHaydarTimisi Kimdir?

1994’te İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarına girdi. 1996’dan itibaren İTÜ bünyesinde kurulan korolarda ses ve saz sanatçısı olarak görev aldı. 1997-1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi bünyesinde bağlama ve solfej öğretmeni olarak görev yaptı. Nisan 2002’de “Emeğimsin”, Mart 2005’te “Umut”, Aralık 2008’de “Ömrüm” ve son olarak Kasım 2017’da “Seher Yeli” adlı dört müzik albümü yayınlandı. İlk şiir kitabı “Bir Deli Mavi” Mart 2003’te ve ikinci şiir kitabı “Bu Yalnızlığı da Erteliyorum” Kasım 2008’de yayımlandı. 2005’te Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde başladığı yüksek lisans eğitimini Şubat 2007’de tamamladı. 2007-2008 yılları arasında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda THM Bilgileri, Müzik ve Medya, Dikte-Deşifre dersleri verdi. MESAM’a kayıtlı 200’den fazla müzik eseri bulunan Ali Haydar Timisi’nin bu eserlerinin bir kısmı çeşitli sanatçıların albümlerinde seslendirildi. Aynı zamanda MESAM ve MÜYORBİR üyesi olan sanatçı, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Rüştü Akın Anadolu Lisesi’ndeki müzik öğretmenliği ile eş zamanlı olarak yürüttüğü ve 2010 yılından itibaren 5 dönem üst üste seçildiği MESAM Yönetim Kurulu üyeliği görevine halen devam etmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın